Halı saha yapımı 90'lı yılların başında hayatımıza girmiş ve zamanla teknolojik gelişmelere paralel olarak yenilenerek zemininde kullanılan suni çim halı doğal çime rakip olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Halı sahalar artık sadece amatör futbol oyunları için değil profesyonel futbol sahaları için de çözüm oluşturmaktadır.

Yeni Nesil Suni Çim Halı Saha Yapımı

Yeni nesil suni çim halı saha yapımı ile doğal çimi aratmayan ve doğal çime göre bir çok avantaj sağlayan suni çim futbol zeminleri inşa edilebilmektedir. Bunlardan en önemlisi halı sahaların çok sık bakım gerektirmemesi ve bakımının çok kolay yapılabilmesidir. Doğal çimde görülen riskli durumlar sentetik çim halı saha yapımı ile ortadan kalkmaktadır. Örneğin doğal çim bakımı iyi yapılmazsa hava şartlarına göre kuruyup yok olabilmektedir. Doğal çim futbol sahaları haftada sadece bir maç yapmaya elverişlidir. Maç oynandıktan sonra bir hafta bakım gereklidir. Suni çim halı sahalarda böyle bir şey yoktur, kurumaz veya yok olmaz. Sürekli maç yapmaya imkan verir. Uzun yıllar boyunca hiç bozulmadan kalabilir, bu zaman kullanım sıklığına ve bakımına ne kadar özen gösterdiğinize bağlıdır. Zamanında bakım yaparsanız ve oyuncuların çivili-vidalı ayakkabılarla oynamasına izin vermezseniz bu süre artacaktır. Suni çin halı ve sentetik çim halı fiyatı almak için lütfen bizi arayın.

Halı Saha Yapımı Maliyeti
Halı Saha Yapımı

Halı saha suni çim zemini, doğal çime alternatif bir ürün olarak karşımıza çıkan bir zemindir. Bazı ülkelerde olduğu gibi nizami ölçülerin dışında daha ufak boyutlarda sportif eğlence için kullanılmaya ve üretilmeye başlanmıştır. Daha sonra toplumsal bir gelişme gibi kahvehanelerdeki futbolu konuşan ve düşünen insanların çıkıp sahada kendilerini gösterdikleri bir sosyal kültür haline gelmiştir. Halı sahalar futbolun gelişmesine de büyük katkı sağlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda sokak aralarında yollara taşlar koyup bir futbol alanı sağlarken günümüzde bu futbol oyunları halı sahalarda icra edilmektedir. Halı saha dünyada en iyi gelişen sektörlerden birisidir. Şu anda halı saha kültürü bütün dünyada mevcuttur ama Türkiye bu konuda lider pozisyondadır.

Halı saha maliyeti hakkında bilgi almak için lütfen sayfamızı inceleyiniz, konu hakkında bizi arayarak net bilgi alabilirsiniz.

Halı saha zemininde kullanılan sentetik çim çeşitlerine bakmanızı öneririz.