Halı Saha Maliyeti Hesaplama

Halı saha'nın zemininde kullanılacak sentetik suni çimin kalitesi, halı saha maliyeti hesaplanmasındaki en önemli faktördür. Bunun yanı sıra sahanın kapalı sahalarda kullanılacak çelik konstrüksiyon kalitesi de yine maliyeti değiştirecek bir diğer unsurdur. 2018 yılında yapılacak olan halı sahalarda fiyatlarda bir çok oynama söz konusudur. Bunun temel sebebi kullanılan sentetik çimin yurtdışından pahalı bir şekilde getirilmesidir. Fakat bizim fiyatlarımızda bir oynama söz konusu değildir. Çünkü üretimi Türkiye'de kendi fabrikamızda yapmakta olup tamamen yerli sermaye ile işleyişimize devam etmekteyiz. Bu sebeple dövizdeki artış, fiyatlarımızı arttırmamaktadır.

Halı saha maliyeti hesaplamaları konusunda en uygun fiyatları alabileceğiniz bir firma olan SporTesisleri.com olarak halı saha malzemelerini kendisi üretmektedir. Bu sebeple sizleri çok uygun fiyatlara halı saha sahibi yapmaktadır.

2017 yılının en fazla kazanç getiren yatırımlarından olan halı saha açma konusunda aklınıza takılan herhangi bir şey var ise çekinmeden bizi arayabilir ve en avantajlı fiyatlarla halı saha sahibi olabilirsiniz.

Halı saha maliyeti hesaplanırken; maliyetin en büyük etki ettiği faktör zemin kaplamasıdır. Bilindiği üzere, halı sahalarda genellikle suni sentetik çim kullanılmaktadır. Suni çimleri Çorlu'da bulunan fabrikamızda kendimiz ürettiğimiz için maliyet hesaplamaları büyük ölçüde düşmektedir. Uygulaması yapılacak halı sahaların lokasyonuna göre özel olarak üretimi gerçekleştirilen suni çimler tüm hava muhalefetlerine karşı dirençlidir.  Çok sıcak olan yerlere UV ışınlarına karşı dirençli, sıcaktan dolayı genleşme yapmayan ve böceklenme yapmayan özel olarak üretilen suni çimlerimiz uygulanmaktadır. Çok soğuk olan bölgelere ise, soğuktan dolayı donmaya yapıp kırılmayan, ayrıca yağışlardan etiklenip üzerinde su biriktirme yapmayan sentetik çimler uygulanmaktadır. 

Halı saha konusunda uzman ve tecrübeli kadrosuyla halı saha maliyeti hesaplamalarınızı titizlikle yapmakta olup, kendi ürettiğimiz en kaliteli ürünleri en uygun fiyat avantajlarıyla sizlere sunmaktayız. 

halı saha yapımı, halı saha,

Zemin kaplama konusunda tecrübeli bir ekipten yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü lokasyonun mevsimsel özelliklerine göre sentetik çim seçimi yapılması gerekmektedir. Yanlış sentetik çim seçimi kısa vadede büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sebeple mevsimsel etüt çalışması yapılmalı ve ona göre doğru sentetik çim ürününü seçmelisiniz. Bu konuda profesyonel bir firma olan sportesisleri.com sizlere en doğru sentetik çimi seçmenize yardımcı olacaktır.

Halı saha maliyetini etkiyen unsurlar içerisinde bir diğer önemli faktör ise, zemin etüt çalışmasıdır. Suni çim uygulaması yapılacak olan lokasyonun riskleri analiz edilmektedir. Risk analizi çok önemli bir çalışmadır. İleride yaşayacağınız sorunları %95 oranında azaltmaktadır. Zeminin yumuşaklığı, ileride yaşanacak bir çökme durumunun habercisi olabilir. Uygun bir risk analizi (etüt çalışması) yapılmaz ise ileride geri dönüşü olmayan güvenlik sorunlarına ve maddi zararlara yol açabilir. Zemin konusunda bir diğer risk taşıyan faktör ise kot farkıdır. Halı sahanın, suni çim kaplanacak olan yerinde kot farkı kesinlikle olmamalıdır. Eğer zeminde kot farkı varsa kesinlikle doldurma yapılmamalıdır. Yüzeyden sert kaliteli toprak temin edilip zeminin düzleştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kusursuz bir çözüm sunulmuş olur ve ileride bir sorun yaşanmaz.

Halı saha maliyeti hesaplanırken, maliyeti etkileyen bir farklı unsur da; halı saha uygulanacak sahanın elektrik sorununun olmamasıdır. Özellikle suni çim uygulamasından sonra oldukça önem arz eden bir durum olan elektrik sorunu ilk başta tespit edilmesi gerekmekte olup ona göre planlama yapılmalıdır.

Uygulamasını yaptığımız özel sentetik çimler üzerinde su biriktirmez. Suni çim halının alt tarafına uygulanan drenaj kanallarıyla sahaya nüfuz eden su dışarıya atılmaktadır. Bu atık suyun izleyeceği yol ve son dökülüş noktası en ince ayrıntısına kadar hesap edilmelidir. Sağlıklı bir alt yapısal yeterliliği bulunmayan su kanalları için ekstra efor sarfederek yeni kanalların oluşturulması gerekmektedir. 

Halı sahayı yaptıracak olan girişimci yukarıdaki konuları göz önünde bulundurmalıdır. Profesyonel olarak hizmet veren firmamız sizler için bütün bu adımları en ince ayrıntısına kadar hesaplamakta olup, en uygun fiyatı sizlere sunmaktan kıvanç duymaktadır.

halı saha maliyeti, halı saha yapımı, halı saha örnek,

Halı saha maliyeti 2018

Halı sahalar 2018 yılında iyi gelir getiren işlerinden biridir. Halı saha yaptıran kişi, günlük olarak futbolseverlere kiraladığı sahasından kişi başı gelir elde eder. Alınan bu ücret, aylık olarak hesaplandığı zaman oldukça yüksek miktarlara ulaşılabilmektedir.
Halı saha maliyetinde belirli bir ücret söylemek oldukça zordur. Nasıl ki bir ev tadilatında ya da bir bina yapımında ücret belirlemek imkansızsa, aynı şekilde halı saha yapımında da maliyet tam olarak belirlenemez. Ancak kullanılacak malzeme seçimi sonrası tam anlamıyla maliyet hesaplamaları yapılabilir. Halı saha yapımında maliyetin belirlenmesinin en kolay yolu, malzemeleri seçmektir. Sahanın temelinden en dışına kadar tüm malzemelerin kalitesine ve kullanım alanına göre farklı ücretleri bulunur.

Halı sahayı yaptırmayı planladığınız yer(il-ilçe olarak) belliyse, açacağınız halı sahanın ölçüleri belliyse, kullanılmasını istediğiniz sentetik çim seçimini yaptıysanız, %90 oranında bir maliyet hesaplaması tarafınıza verilebilir. Şayet bu bilgiler hazırsa hemen +90 212 533 70 73 nolu telefon numarasını arayıp kısa sürede fiyat öğrenebilirsiniz.

Halı saha yapım maliyeti yıllara göre de değişiklik göstermektedir. 2017 yılında verilen fiyatlar 2018 yılında uygulanamayabilir. Çünkü kullanılan malzemelere yıllar içerisinde zam gelmektedir. Bazen ise kullanılan malzemede yapılan bir kampanya, fiyatın bir önceki yıla göre daha uygun hale gelmesine de neden olabilir. Yurtdışından temin edilen bazı malzemelerdeki döviz ile satınalındığından, günlük kur oynamaları bile maliyet hesaplamalarında farklılık gösterebilir.

  • Halı saha yapım maliyetini hesaplamak için öncelikle malzemelerinizi seçmelisiniz. Buna da ilk olarak altyapı malzemelerini seçerek başlayabilirsiniz. Altyapı da öncelikle halı sahanın ebatları belirlenir. Bir sahanın ebadı ne ise fiyatı da ona göre değişiklik gösterir.
  • İkinci aşamada sahanın demir ya da çelik konstrüksiyonu seçilir. Seçeceğiniz malzemeler maliyeti etkileyecektir. Temelde kullanacağınız çelik malzeme için ayrı, demir malzeme için ayrı fiyat alabilirsiniz. Sahanın konstrüksiyon ve taşıyıcılarının maliyeti ise taşıyacağı yüke orantılı olarak hesaplanır.
  • Sahada bir diğer dikkat edilecek nokta ise halı saha için belirlenen zeminin uygunluğudur. Zeminin sert olması kaliteli bir zemin oluşturmak için önemlidir. Zeminin yumuşak olması ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek olan çökmelere neden olacağından zeminin sağlamlaştırılmasına yönelik malzeme kullanılmasını gerektirir.
  • En önemli ve fiyatı etkileyen en önemli husus suni çim seçimidir. 
  • Sahanın bir diğer önemli konusu aydınlatmadır. Sahanızda aydınlık bir ortam sağlamanız, tercih edilirliğini daha da arttıracaktır. Ancak ne kadar çok aydınlatma kullanırsanız o kadar yüksek maliyetle karşılaşırsınız. Bu konuda yapılabilecek en mantıklı iş ise LED aydınlatma tercih etmektir. LED aydınlatma ilk bakışta diğer aydınlatmalardan daha maliyetli olacaktır. Ancak zamana yayıldığı zaman tasarrufundan dolayı karlı hale geçmenize neden olur.
  • Sahanın elektriği konusunda da bazı özellikleri siz belirleyebilirsiniz. Elektrik panosuna ekleteceğiniz her özellik maliyetinizi biraz daha arttıracaktır.

Sahada dış özelliklerin de iyi seçilmesi gerekir. Özellikle kapalı sahalarda Branda, PVC panel, sac ve fibroser seçimi oldukça önemlidir. Burada da maliyet tamamen sizin seçimlerinize kalmaktadır. Seçeceğiniz branda kalitesi ödeyeceğiniz ücreti etkileyecektir.
Halı sahaların zemininde sentetik çim kullanılır. Çim fiyatları m2 hesabından verilir. Ayrıca çim halının hav boyu ve dokuma sıklığı da fiyatın artmasına neden olacaktır. Bu konuda kaliteli çim zemin kullanmanız, sahanızın daha uzun ömürlü olması yönünden daha mantıklı olacaktır.

Halı sahanın iç aksamı kadar dışında da kullanılan malzeme önemlidir. Halı sahada gerekli olan diğer alanlar soyunma odaları ve duş olacaktır. Futbol oynayan kişilerin kullanması gerekli olan bu bölümlerden de iyi malzeme kullanılması görüntü ve beğeni açısından önemli olacaktır. Ayrıca halı sahanızda yer vereceğiniz tribün ve kafeterya gibi bölümler de size ilk anda maliyetli gelse de ileride sizin daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur.

HALI SAHA MALİYETİ

halı saha maliyeti

halı saha zemini, halı saha zemin maliyeti,