Dekoratif Suni Çim Halı

Peyzaj amaçla kullanılan dekoratif suni çimler, oldukça sağlıklıdır. Ayrıca devamlı sulama gerektirmeden ilk günkü formunu uzun yıllar koruduğundan dolayı oldukça tercih edilmektedir. Karınca, böceklenme vs. gibi haşereleri barındırmadığından dolayı yıpranma meydana gelmez. Gelişen teknoloji sayesinde oldukça kaliteli suni çim üretimleri gerçekleşmektedir. Oldukça dayanıklı yapıya sahip bu yapay çimler özellikle yeni yapılan site projelerinde kullanılmaktadır.

Dekoratif amaçla kullanılan dekoratif suni çim halılar uygun fiyat avantajları sayesinde fazlaca tercih edilen bir peyzaj ürünüdür. Özellikle 2019 yılında yapılacak olan projelerde oldukça fazla talep görmektedir. Dekoratif çimlerin tercih edilmesinin en büyük sebepleri; böceklenme yapmamaları, bakımı kolay olması ve maliyetlerinin uygun olmasıdır. Suni çim üretimi konusunda sektörün öncü firması olan sportesisleri.com olarak, son teknoloji makinelerimizde en kaliteli hammedeyi kullanarak çim halı üretimini gerçekleştirmekteyiz. Dünya'nın dört bir tarafına ihracatını yaptığımız suni çimler oldukça dayanıklı olup, insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte malzeme biliminin de son derece hızlı aşama kaydetmesi sonucu farklı yeni malzemeler üretilmiş ve doğa ile çatışmayan üretimler ortaya çıkmıştır. Bu yeni ortaya çıkan ürünlerden birisi olan petrol hammaddesinden oluşmuş suni çim halılar özellikle dekoratif uygulamalarda ve spor tesisi içerisindeki halı sahalarındaki uygulamalarda sıkça kullanılmaya başlamıştır. Aynı zamanda suni çim uygulamalarında peyzaj amaçlı dekoratif suni çim halı çalışmaları da yaparak yaşadığınız alanlara, mekânlara ve ortamlara daha doğal yeni bir hava katmaya başlamıştır. Dekoratif suni çim uygulamaları ile zemin ve çatılarda rahatlıkla uygulanmaktadır.

Dekoratif Suni Çim Halı Kullanım Alanları

  • Dekoratif çim halı evlerin bahçe zeminlerinde ve teras katlarında rahatlıkla uygulanan bir dekoratif ürün olup Refturf kalitesi ve güvencesi ile yaşadığınız alana bambaşka bir hava katacaktır.
  • Lüks kafelerde ve restoranlarda özellikle bahçelerinde eve çocuk oyun alanlarında dekoratif suni çim uygulamaları yapılmaktadır. Aynı zamanda restoran ve kafe teraslarında da suni çim uygulaması ile ortamın havası değiştirilmektedir.
  • Dekoratif sentetik çim halı 4 – 5 yıldızlı otellerde uygulanmaktadır. Bu konuda yüzlerce otel dekorasyonu için çalışmalar yapan Reformsports ile otellerin kafeteryaları terasları veya bahçelerinde hem zemin hem de çit çalışmaları dekoratif suni çim ile yapılmaktadır.
  • Okullarda; özellikle anaokulları ve kreşlerde çocukların doğayı sevmesi daha steril ve sağlıklı ortamlarda sağlıklarını risk etmeyecek yerde vakit geçirmeleri adına dekoratif suni çim halı uygulamaları bulunmaktadır.
  • Havuz kenarlarında ve otoparklarda yeşil rengin güzelliğini ve hijyenini sağlayacak şekilde belirli tasarım çalışmaları ile dekoratif sentetik çim uygulamaları yapılmaktadır.
  • Mobilya mağazalarında, fabrika dinlenme alanlarında dekoratif amaçlı insanlara huzur ve sağlıklı ortam aşılayacak şekilde değişik tasarımlarda dekoratif suni çim uygulaması yapılmaktadır.
  • Bankalarda sit alanlarında ve eğlence merkezlerinin giriş avlusunda bahçesinde veya terasında uygulanan suni çim Sportesisi.com teknik ekibi tarafından uygun ve optimum tasarımlarla hayat bulmaktadır.
  • Son yıllarda artış gösteren büyük sitelerde dekoratif çim tercih edilmektedir. Bakımı kolay olması ve uzun yıllar aynı görüntüsünü devam etmesi sebebiyle mimar ve inşaat mühendislerinin bir numaralı tercihidir. Yapılara oldukça estetik bir görünüm sağlamasının yanı sıra, bakımı da oldukça kolaydır.

Dekoratif Çim Halı Görselleri

 

Dekoratif Çim

Dekoratif çim uygulamalarında zeminin sert beton veya asfalt olması eğimin olmaması yeterli olmaktadır. Ancak genellikle 100 metre için % 0,7 ortalama eğim verilerek suyun bir noktada kümelenmesine engel olunmaktadır. Dekoratif sentetik çim uygun kullanma koşulları ve sağlıklı bakım şartları ile birlikte ortalama 6 yıl boyunca sağlıklı, sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Dekoratif suni çim uygulamalarında verilen ebatlara göre kesimler yapılmakta olup genellikle 5 – 7 cm et kalınlıklarına sahip suni çimler uygulanmaktadır. Özel üretim veya kesim makinaları ile kesimi yapılan dekoratif suni çim halı ürünlerinin serilmesi öncesinde yapılan zemin etüdü ile kullanım ömrü de doğrudan artmaktadır.

Dekoratif çim temin etmek veya a'dan z'ye kurulumunu yaptırmak için üretici bir firma olan bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmaya özen göstermekteyiz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız tarafından üretilen suni çimler, bakım ve kullanım talimatına uygun olarak kullanıldığı taktirde 5 yıla varan garanti seçeneği sunmaktadır. (seçilecek suni çim modeline göre bu garanti süresi değişmektedir.)