Halı Saha Yapan Firmalar İstanbul;

Halı saha yapan firmalar saha yapılırken uygulamaları ve izlenen yöntemleri vardır. Halı sahanın kurulacağı, yapılacağı yerde işin ehli, profesyonel kişiler etüt çalışması yaparak halısahanın kurulacağı alanın uygunluğunu kontrol etmelidir. Halı sahanın yapımında esas alınacak bir diğer konular ise halısaha yapımında kullanılan malzeme, projenin ne zaman başladığı ve ne zaman bittiğidir.

Halı saha yaptıracağınız firmanın önceden yapmış olduğu projeleri inceleyerek firmanın önceki referansları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Nitekim bazı halı saha yapan firmalar başka bir halı saha yapan firmanın yaptığı projeleri  kendileri yapmış gibi gösterir ve sizi kandırmaya yönelik hamleler yapmaktadırlar. Kendi yaptıkları kalitesiz halı sahaları referanslarına koymazlar, başkalarının yaptığı profesyonel halı sahaları kendi yapmış gibi gösterebilirler. Halı saha yapımında tecrübe sahibi iseniz; firmanın önceden yapmış olduğu sahaları yerinde inceleyip diğer halı saha sahipleri ile birebir görüşüp iş hakkında bilgi almalı ve ona göre kararınızı vermelisiniz.

İstanbul - Ankara - İzmir - Adana - Gaziantep - Bursa - Diyarbakır - Antalya başta olmak üzere, Türkiye'nin heryerinde halı saha yapılmaktadır. Hemen bizimle iletişime geçip 2018 kampanyalı fiyatlarımızdan yararlandırabiliriz.

0212 533 70 73          /          info@reformsports.com

Halı saha yaptıracağınız firmada aramanız gereken başlıca özellikler;

Halı saha yaptıracağınız firmada aramanız gereken başlıca özellikler şunlar olmalıdır ;

  • Halı saha imalatına hangi yıl başladığı
  • Önceden yapmış oldukları projelerdeki memnuniyet
  • Halı saha yapımında kullanılacak malzemelerin kalitesi
  • Ekipman ve personel sayısı
  • Halı saha'da kullanılacak suni çim markası nedir?
  • Kullanılacak sentetik çim kendi üretimi mi? Ne kadar kalınlığında?
  • Garanti veriliyor mu? Veriliyorsa ne kadar?
  • Firmanın FİFA Sertifikası var mı?
  • Halı saha yapan firmanın teknik ekip kadrosu nasıldır?
  • Firma, toplam kaç kişiden oluşmaktadır? Kendisi mi yapıyor? Yoksa dışarıya taşeron olarak mı yaptırıyor?

gibi önemli konuları dikkate alarak, proje için fiyat teklifi almalısınız.

Kapalı ve Açık HalıSaha Yapan Firmalar;

Kapalı halı saha yaptıracaksanız halısaha sistemindeki dayanıklılık ve kullanım segmenti çok önem arz etmektedir. Halı saha yapan firmalar halısaha yaparken, iklim şartlarından etkilenmeyecek ve dışarıdan gelen yağmur, kar, dolu, kuş dışkısı gibi maddelerden etkilenmemelidir.

Özellikle kapalı halı sahalarda ışıklar çok etkili bir rol oynar. Kapalı halı sahada uygulanacak ışıklandırma levhasının tutturulacağı yer güçlü ve sağlam olmalıdır. Kapalı bir halı sahasının giriş ve çıkış kapısının büyüklüğü kullanım açısına göre uygun olmalıdır. Yoksa o sahadan hiçbir şekilde verim alamazsınız. Bazı yanlış yapılan projelerde bunlara rastlamak mümkün. Örnek verecek olursak 1000 kişilik bir iftar çadırın giriş ve çıkış kapısı tek ve küçük olursa çadırın kullanılabilirliği düşer. Oysaki çadır kullanım amacına göre uygun tasarlanıp uygulanmış olsaydı çadırın kullanılabilirliği düşmezdi.

 

Kapalı halı sahanın ve açık halı sahanın bakımı çok önemlidir. Halı sahanın bakımı aslında oldukça basittir çünkü halı saha yapan firmalar genellikle suni çim kullanmaktadırlar. Çok basit bir kaç bilgi ile halısahanızın bakımını rahatça kendi başınıza yapabilirsiniz. Çünkü kullanılan sentetik çimlerin oldukça kolay şekilde bakımı sağlanmaktadır. Eğer gerçek çim olsaydı çok daha zor şartlar altında halı sahanızın bakımını yapmak zorunda kalabilirdiniz. Sahada çimlerin bakımı yapıldıktan sonra, bakım tamamlanmış gibi gözükse de üst platformların bakımı hep atlanmaktadır. Üst platformlarda da zarar gören yerlerin onarılması ve tamir edilmesi gerekir. Ayrıca saha kapısının menteşesinin yağlanması ve kapının kontrolden geçmesi gereklidir. 

halı saha yapan firmalar, halı saha firmaları, halı saha imalatı, halı saha görseli
halı saha yapımı, halı saha yapılışı, halı saha tamirat,
halı saha açmak, halı saha yatırımı, halısaha görseli